Logo

Adres Kliniki

ul. Jerzego Siwińskiego 11/U13, 05-120 Legionowo

Telefon

+48 513 415 119

Email

biuro@klinikaplowiecki.pl

Adres Kliniki

ul. Jerzego Siwińskiego 11/U13, 05-120 Legionowo

Telefon

+48 513 415 119

Email

biuro@klinikaplowiecki.pl

Dermapen: wszystko o tym zabiegu!

Zabiegi Dermapen – na czym polegają?

Zabiegi Dermapen – na czym polegają?

Zabieg z wykorzystaniem Dermapen jest rodzajem mezoterapii, czyli popularnej bezinwazyjnej metody leczenia wielu problemów oraz  defektów skórnych. Mezoterapia mikroigłowa, bo tak inaczej określa się ten zabieg pomaga w przypadkach takich jak blizny potrądzikowe, nierówny koloryt czy przebarwienia skóry. Niweluje również oznaki starzenia skóry takie jak płytkie zmarszczki, utrata gęstości i jędrności oraz problem z wiotczeniem skóry.

 

W czym pomoże Ci zabieg Dermapen?

Zabieg Dermapen podnosi owal twarzy, zachowując przy tym naturalną jego strukturę. Mezoterapia mikroigłowa  w precyzyjny sposób pobudza i stymuluje naskórek. Nakłucia mikroigłami wzmacniają mikrokrążenie i procesy regeneracyjne skóry. Stymulują one pracę fibroblastów, pobudzają ponadto produkcję włókien kolagenowych i elastynowych.

Dermapen zwiększa również przepuszczalność naskórka, dzięki czemu składniki zastosowanych na skórę substancji podczas zabiegu szybciej i skuteczniej się wchłaniają. Koktajle jakie możemy używać podczas tego zabiegu zawierają kwas hialuronowy, kompleks cennych witamin, aminokwasów oraz peptydów. Kosmetolog podczas konsultacji dobiera preparat aktywny do potrzeb skóry, w zależności od jej kondycji i wieku pacjenta.

 

Warto wiedzieć, że kosmetyki użyte do pielęgnacji domowej będą lepiej przyswajalne i wzmocnią swoje działanie po zabiegu z wykorzystaniem mikoigieł.

 

Jak działa Dermapen?

Dermapen wykorzystuje głowicę wyposażoną w system pulsujących, niewielkich igieł, które wykonują w naskórku mikronakłucia. Mezoterapia mikroigłowa polega na przeprowadzaniu pionowych nakłuć, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko uszkodzenia skóry. Igły urządzenia wnikają na głębokość 2,5 mm, co zdecydowanie przewyższa zakres możliwości innych aparatur, takich jak np. dermaroller. Należy pamiętać, że im głębsze są nakłucia, tym silniejszy proces odbudowy skóry. Zabieg nie jest bolesny, po odbyciu konsultacji, kosmetolog nakłada znieczulenie pod okluzją w postaci maści z wysoką zawartością lidokainy.

Jak działa Dermapen?
Jak działa Dermapen? Wizualizacja zabiegu na skórę.

Na co stosować Dermapen?

Dermapen może być wykorzystywany do zniwelowania:

 • blizn potrądzikowych;
 • nierównego kolorytu skóry
 • przebarwień
 • zmarszczek
 • rozszerzonych porów
 • wiotkości skóry;

Mezoterapia mikroigłowa nie może zostać przeprowadzona, jeśli:

 • występują nowotwory skórne;
 • proces trądzikowy jest czynny, występują ropne wykwity;
 • pacjentka jest w ciąży bądź karmi piersią;
 • występuje czynna infekcja wirusowa albo bakteryjna;
 • stwierdzono nadwrażliwość na substancje używane podczas zabiegu (najczęściej lidokaina – zawarta w preparacie znieczulającym)
 • występuje mocna opalenizna
 • jest skłonność do bliznowacenia skóry
 • skóra jest mocno unaczyniona, występują teleagiektazje, rumień (w takim przypadku z pomocą przychodzą zabiegi laserowe z wykorzystaniem technologii IPL, polecamy platformę medyczną na jakiej pracujemy, laser nowej generacji Nordlys by Elipse)

 

Czy zabieg Dermapen jest bezpieczny? Czy jest bolesny?

Zabieg, w którym wykorzystuje się dermapen, należy do bezpiecznych i raczej nie jest bolesny. Mimo,że mezoterapia mikłoigłowa jest mało inwazyjna, stanowi jednak ingerencję w naszą skórę, dlatego w trakcie jej przebiegu może pojawić się rumień oraz obrzęk. Drobne krwawienie, strupki w miejscu iniekcji to normalne oraz pożądane zjawisko. Zaczerwienienie może utrzymywać się kilka dni, zazwyczaj po 3–4 dobach nie ma już po nim śladu.

Dermapen - głowica z bliska
Budowa głowicy Dermapen – wiele małych igiełek nakłuwających skórę

 

Mezoterapia mikroigłowa nie wymaga długiej rekonwalescencji, dzięki czemu już następnego dnia można wrócić do codziennych zajęć. Przez pierwsze 48 godzin po zabiegu nie zalecane jest wykonywanie makijażu. Musimy obchodzić się ze skórą delikatnie, zachowując pełną sterylność w domu. Czysta poduszka, jednorazowy ręcznik przeznaczony tylko do osuszania twarzy, kosmetyki najlepiej naturalne, bez alkoholu to podstawa pielęgnacji domowej.

 

Dermapen – kiedy widać efekty?

Dermapen daje widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Wykonanie serii składającej się z 3 do 6 zabiegów gwarantuje, że efekty i dobra kondycja naszej skóry zostanie zachowana na dłużej, działamy wtedy również mocniej przeciwstarzeniowo.

Częstotliwość i ilość zabiegów kosmetolog zawsze dobiera indywidualnie do danego pacjenta, żeby uzyskać najlepszy efekt terapii.

 

Zainteresowały Cię zabiegi Dermapen? Umów się na wizytę w Klinice Plowiecki!

X