Logo

Adres Kliniki

ul. Jerzego Siwińskiego 11/U13, 05-120 Legionowo

Telefon

+48 513 415 119

Email

biuro@klinikaplowiecki.pl

Adres Kliniki

ul. Jerzego Siwińskiego 11/U13, 05-120 Legionowo

Telefon

+48 513 415 119

Email

biuro@klinikaplowiecki.pl

skad sie biora naczynka na skorze

Skąd się biorą naczynka na skórze?

Skąd się biorą naczynka na skórze?

Wiele osób ma problem z popękanymi naczynkami na skórze. Wpływ na to mają przede wszystkim czynniki genetyczne, środowiskowe oraz hormonalne. Problem może dotykać osób w każdym wieku. Dlatego coraz więcej zarówno kobiet, jak i mężczyzn dotkniętych tą nieestetyczną dolegliwością poddaje się różnego rodzaju zabiegom oraz skrupulatnie podchodzi do pielęgnacji wymagającej skóry. Jak powstają naczynka na skórze? Jak je pielęgnować i jak się ich pozbyć? Odpowiedzi znajdziesz się w artykule.

 

Naczynka na skórze – jak powstają?

Naczynka najczęściej pojawiają się na twarzy i na nogach. Powstają z kilku powodów:

  • uwarunkowania genetycznego,
  • zbyt cienkiej, wrażliwej, delikatnej i suchej skóry,
  • ciąży,
  • antykoncepcji hormonalnej,
  • czynników zewnętrznych,
  • niektórych chorób,
  • niektórych składników diety.

Pękające naczynka można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich jest teleangiektazja pierwotna – pękające naczynka związane są z wrodzonymi chorobami skóry. Drugą jest teleangiektazja wtórna – pojawienie się naczynek spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Dolegliwość ta może dotknąć każdego i w każdym wieku, jednak bardziej narażone na wystąpienie tego zjawiska są kobiety.

 

Skóra naczynkowa – jak ją pielęgnować?

Skóra naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Warto postawić na naturalne produkty pozbawione ostrych substancji, które mogą podrażniać skórę. Osoby zmagające się z problemem powinny przestrzegać kilku podstawowych zasad. Należy: unikać lub chronić skórę przed promieniami UV, nie dopuszczać do przegrzewania skóry, zrezygnować z sauny, stosować kremy ochronne adekwatne do warunków atmosferycznych, nie stosować peelingów ziarnistych, odstawić palenie oraz nie jadać ostrych potraw. Zaleca się stosować preparaty bogate w witaminę C oraz stosować preparaty wpływające na wzmocnienie naczyń krwionośnych. Przestrzegając wszystkich zasad, można poprawić wygląd skóry, ale także wykonać wszystkie te czynności samodzielnie. Bywają jednak sytuacje, w których domowe kuracje nie pomagają, warto wtedy wybrać się do kosmetologa lub gabinetu medycyny estetycznej w celu wykonania profesjonalnego zabiegu usuwania naczynek.

 

Jak pozbyć się nieestetycznego problemu?

Wraz z rozwojem technologicznym medycyna estetyczna dysponuje środkami, które skutecznie poprawiają wygląd skóry. Profesjonalne zabiegi są w stanie w 100 procentach wyeliminować powstały problem. Dostępne metody są w pełni bezpieczne i dobierane według indywidualnych potrzeb pacjenta. Osoba zmagająca się z problemem pękających naczynek może skorzystać z laseroterapii, skleroterapii oraz elektrokoagulacji. Decydując się na zabieg, stajemy w obliczu kilku ważnych wyborów. Przed podjęciem decyzji warto poznać przyczynę powstawania pękających naczynek oraz w pierwszej kolejności spróbować zadziałać na nie domowymi sposobami. W przypadku, kiedy wszystkie podjęte próby nie przynoszą rezultatu, warto rozważyć jeden z wymienionych zabiegów. Osobom nieposiadającym dostatecznej wiedzy z tego zakresu pomoże kosmetolog. Skorzystanie z pomocy fachowca pozwoli dogłębnie poznać przyczynę powstałego problemu oraz wybrać sposób na jego pozbycie się go. Należy pamiętać, że każde pojawienie się naczynek na skórze powinno być skonsultowane ze specjalistą.

X