Logo

Adres Kliniki

ul. Jerzego Siwińskiego 11/U13, 05-120 Legionowo

Telefon

+48 513 415 119

Email

biuro@klinikaplowiecki.pl

Adres Kliniki

ul. Jerzego Siwińskiego 11/U13, 05-120 Legionowo

Telefon

+48 513 415 119

Email

biuro@klinikaplowiecki.pl

zabiegi anti aging legionowo

Jak pielęgnować skórę dojrzałą?

Jak pielęgnować skórę dojrzałą?

Cera dojrzała to taka, na której widoczne są głębsze zmarszczki, skóra staje się wyraźnie odwodniona i pozbawiona jędrności. Takie zjawisko ma miejsce, gdy w organizmie spada produkcja estrogenu, a kolagen i elastyna odpowiadające za prawidłowy stan skóry, z wiekiem zaczynają zanikać. Dlatego aby opóźnić procesy starzenia się skóry tak ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Zacznijmy od tego, że skóra dojrzała jest bardzo wymagająca i delikatna. Taka skóra powinna być dokładnie oczyszczana z resztek makijażu i gromadzących się na niej zanieczyszczeń. Do tego powinniśmy regularnie złuszczać martwy naskórek dzięki temu lepiej wchłonie składniki aktywne zawarte w kosmetykach służących do jej pielęgnacji, zostanie delikatnie wygładzona, poprawi się ukrwienie skóry i zmniejszy widoczność zmarszczek. Peelingi aktywizują również komórki skóry do intensywnej regeneracji i poprawiają krążenie krwi i limfy. Szczególnie polecamy tutaj peeling chemiczny Mesopeel.

Odżywianie i nawilżanie dojrzałej skóry

Starzejąca się skóra wymaga zarówno intensywnego odżywiania, jak i regularnego nawilżania. Najlepiej przy jej pielęgnacji sprawdzą się więc kosmetyki, które mają wiele składników aktywnych. Warto sięgać po skoncentrowane preparaty (sera, kremy, ampułki) dedykowane cerze dojrzałej. Kosmetyki te warto nakładać także na szyję i dekolt. Te części ciała również ulegają procesom starzenia. Podczas pielęgnacji twarzy nie zapominajmy również o okolicach oczu. Tu skóra jest cienka i delikatna, dlatego wymaga stosowania specjalnych kremów pod oczy, które natłuszczą i wzmocnią naskórek. Koniecznością jest również stosowanie kremów z filtrami najlepiej 50 SPF. Ważną rolę odgrywają również profesjonalne zabiegi kosmetologiczne.

Odpowiedni krem dla skóry dojrzałej

Aby dobrać odpowiedni krem trzeba najpierw określić jaki typ skóry posiadamy i z jakim problemem skórnym się borykamy , wyróżniamy m.in.:

  • skórę tłustą,
  • mieszaną,
  • suchą,
  • normalną,
  • naczyniową,
  • trądzikową

Po określeniu typu musimy zwrócić uwagę na skład kremu, który powinien być bogaty w składniki aktywne i spełniać swoje funkcje. Jeśli nie mamy określonego typu skóry najlepiej wybrać się do kosmetologa, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże nam określić typ skóry oraz dobierze odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

Jak często stosować maski na twarz?

Maski na twarz to kosmetyk, który powinien znaleźć się w pielęgnacji każdej skóry, a w szczególności cery problematycznej. Delikatne, a przy tym intensywnie oczyszczające i odżywiające działanie maseczek potrafi poprawić wygląd skóry, zregenerować ją i rozświetlić. Częstotliwość stosowania maseczek do twarzy zależy głównie od kondycji i potrzeb naszej skóry. Najlepiej nakładać maseczkę na twarz co trzy lub cztery dni. To wystarczy, aby zapewnić skórze optymalne odżywienie i regenerację.

Jeśli macie dodatkowe pytania i chcecie zadbać o swoją cerę – zapraszamy do konsultacji kosmetologicznych w Klinice Plowiecki.

X