Logo

Adres Kliniki

ul. Jerzego Siwińskiego 11/U13, 05-120 Legionowo

Telefon

+48 513 415 119

Email

biuro@klinikaplowiecki.pl

Adres Kliniki

ul. Jerzego Siwińskiego 11/U13, 05-120 Legionowo

Telefon

+48 513 415 119

Email

biuro@klinikaplowiecki.pl

Depilacja a epilacja - różnice

Epilacja laserowa a depilacja – czym się różnią? Co wybrać?

Epilacja laserowa a depilacja – czym się różnią? Co wybrać?

Zmiany w postrzeganiu kobiecego ciała nieustannie ewoluują. Na przestrzeni lat wraz z nimi wytworzyły się nowe normy i zasady, również pielęgnacyjne. Do rewolucyjnych zmian z pewnością zalicza się dziś konieczność usuwania zbędnego owłosienia z pewnych stref ciała kobiety. Zmiany te objęły również, choć tylko okresowo, mężczyzn. Skoro już znamy normy i wiemy co dla nas dobrze i pożądane – poznajmy również procesy! Depilacja i epilacja – czym są te dwa zabiegi i jaka jest między nimi różnica?

 

Depilacja i epilacja, jakie są różnice?

Depilacja to najpopularniejsza z metod pozbywania się z ciała niechcianego owłosienia. Jej największą zaletą jest fakt, że zabieg można z łatwością przeprowadzić samodzielnie w domu. Największą wadą natomiast jest krótkotrwałość efektu. Metodę depilacji dobiera się indywidualnie i zależy ona od właściwości owłosienia, skóry i upodobań.

Do przeprowadzenia zabiegu w domu niezbędne są określone narzędzia i preparaty. Może to być:

  • jednorazowa maszynka do golenia
  • krem do depilacji
  • wosk do depilacji
  • depilator elektryczny
  • prosty, domowy depilator laserowy

Wszystkie metody depilacji domowej, pozostawiają w skórze cebulki włosowe, co może prowadzić do komplikacji po zabiegu i powoduje krótkotrwałość efektu.

 

Czym jest zatem epilacja?

Epilacja to zabieg usuwania niechcianego owłosienia z ciała. Zatem cel jest tożsamy z depilacją, chociaż różni się technika zabiegu. Epilacja zakłada usuwanie włosków wraz z korzeniami, cebulkami i nie można jej przeprowadzić samodzielnie w domu. Epilacja to zabieg wykonywany w salonie kosmetologii i medycyny estetycznej.

Najbardziej popularną metodą epilacji jest epilacja laserowa, która polega na zniszczeniu cebulek włosa wraz z jej korzeniami za pomocą energii cieplnej wytworzonej przez urządzenie zwane laserem. Melanina, znajdująca się w mieszku włosowym, pochłania światło lasera w procesie zwanym fototermolizą selektywną, a to w efekcie skutkuje pełną destrukcją włoska. Epilacja wymaga również kilku zabiegów, jednak jej efektem będzie na końcu trwałe usunięcie niechcianego owłosienia.

 

Różnica pomiędzy depilacją a epilacją

Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwiema metodami usuwania włosków stanowi obszar oddziaływania. Depilacja usuwa łodygę włosa wyrastającego ponad skórę, natomiast epilacja działa na cebulki włosowe znajdujące się pod skórą, a także na same włoski będące w fazie wzrostu. Depilację można przeprowadzić samodzielnie w domu, natomiast epilację wykonuje się wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

 

Epilacja czy depilacja, co wybrać?

Depilację wykonuje się samodzielnie w domu, co oszczędza czas i pieniądze. W ofercie sklepów agd można dziś kupić proste urządzenie zwane depilatorem laserowym, którym wykonuje się zabieg we własnym zakresie. Zatem do pewnego stopnia depilacja jest praktyczną metodą usuwania niechcianych włosków.

Nie zmienia to jednak faktu, że efekt depilacji jest krótkotrwały i należy wykonywać go systematycznie i starannie, by uniknąć problemu wrastających włosków. Dodatkowo domowe depilatory laserowe nie są tanie w zakupie.

Epilacja zaś, to zabieg profesjonalny, bezpieczny i o długotrwałym efekcie – bez porównania skuteczniejszy ze względu na profesjonalną technologię oraz doświadczenie osoby, która go wykonuje.

X